Kodeks cywilny:
ART. 28. KC
Art. 28. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia:
1) sposób powiadamiania organu celnego o rozpoczęciu lub zakończeniu działalności w wolnym obszarze celnym lub składzie wolnocłowym;
2) ogólne warunki i wzory ewidencji prowadzonych w wolnym obszarze celnym lub składzie wolnocłowym.
W rozporządzeniu należy określić w szczególności dokumenty, które powinien przedłożyć organowi celnemu przedsiębiorca w przypadku rozpoczęcia lub zakończenia działalności w wolnym obszarze celnym lub składzie wolnocłowym.
- Sygnatura: DU rok 1964 numer 16 poz. 93
- Data ogłoszenia: 1964-05-18
- Data wejścia w życie: 1964-05-18
Aktualności prawnicze
Zmiany i nowości w 2021 r. w przepisach ważnych dla księgowych
Zmiany dla księgowych 2021. W 2021 r. służby finansowo-księgowe czeka wiele zmian i nowości. W 2021 r. zmiany i nowości dotyczą m.in.: klasyfikacji budżetowej, sprawozdawczości w zakresie operacji finansowych, VAT (w tym JPK_VAT), wdrożenia przepisów o PPK czy obowiązku zgłaszania umów o dzieło do ZUS. Ponadto w związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 służby finansowo-księgowe cały czas powinny być przygotowane na kolejne zmiany.
Kto dostanie PIT z ZUS [AUDIO]
Kto dostanie PIT z ZUS? Co z nadpłatą podatku? Jak emeryt i rencista może przekazać 1 procent podatku? Ruszyła wysyłka formularzy PIT dla świadczeniobiorców ZUS.
Korekta prewspółczynnika w nowym JPK_VAT
Korekta prewspółczynnika w nowym JPK_VAT. Przygotowując JPK_V7M za styczeń lub odpowiednio JPK_V7K za pierwszy kwartał 2021 r., gmina - podobnie jak każdy inny podatnik stosujący prewspółczynnik - będzie musiała uwzględnić w nim korektę VAT naliczonego podlegającego rozliczeniu za pomocą prewskaźnika. Po wyznaczeniu kwoty korekty podatnik sporządzi dokument wewnętrzny, który zostanie wprowadzony do ewidencji ze znacznikiem literowym WEW.