• Szukaj :

Kodeks cywilny:

TYTUł V BEZPODSTAWNE WZBOGACENIE

  • Sygnatura: DU rok 1964 numer 16 poz. 93
  • Data ogłoszenia: 1964-05-18
  • Data wejścia w życie: 1964-05-18Aktualności prawnicze

Używanie przez prezesa spółki własnego samochodu na przejazdy służbowe

Czy wystarczy udokumentowanie wypłaty kilometrówki dla Prezesa na druku delegacji? Pan Prezes zarządu spółki z o.o. sprawuje swoją funkcję na podstawie powołania i otrzymuje wynagrodzenie na podstawie art.13 ust.7 pdof. Wyjeżdża służbowo prywatnym swoim samochodem realizując zadania powierzone członkowi zarządu, nie udostępnia samochodu na rzecz spółki. Zgodnie z ustaleniami wypłacamy mu kilometrówkę według przejechanych kilometrów. Nie prowadzi żadnej ewidencji i nie ma faktur za paliwo. Czy art.16 ust.1 pkt. 51 nie znajduje w tym przypadku zastosowania, ponieważ spółka nie korzysta z samochodu prezesa dla potrzeb działalności tylko Pan prezes do wypełniania swoich obowiązków służbowych?

Monitoring wizyjny - nowe wytyczne UODO

Nowe rozwiązania prawne dotyczące stosowania monitoringu wizyjnego wzbudziły u administratorów wiele wątpliwości interpretacyjnych i obawy o możliwość spełnienia nowych obowiązków w tak krótkim okresie. Dostrzegając te problemy, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych przygotował specjalne wskazówki i wyznacza administratorom okres przejściowy na dostosowanie się do nowych regulacji

Zamówienia publiczne muszą być bardziej atrakcyjne dla firm

Mariusz Haładyj: Pod względem zainteresowania firm zakupami publicznymi jesteśmy w ogonie Unii Europejskiej i trzeba to zmienić.