Kodeks cywilny:
ART. 637. KC
Art. 637. § 1. Jeżeli dzieło ma wady, zamawiający może żądać ich usunięcia, wyznaczając w tym celu przyjmującemu zamówienie odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu nie przyjmie naprawy. Przyjmujący może odmówić naprawy, gdyby wymagała nadmiernych kosztów.
§ 2. Gdy wady usunąć się nie dadzą albo gdy z okoliczności wynika, że przyjmujący zamówienie nie zdoła ich usunąć w czasie odpowiednim, zamawiający może od umowy odstąpić, jeżeli wady są istotne; jeżeli wady nie są istotne, zamawiający może żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku. To samo dotyczy wypadku, gdy przyjmujący zamówienie nie usunął wad w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.
- Sygnatura: DU rok 1964 numer 16 poz. 93
- Data ogłoszenia: 1964-05-18
- Data wejścia w życie: 1964-05-18
Aktualności prawnicze
Status Inspektora Ochrony Danych
Status Inspektora Danych Osobowych (IOD) w spółkach może rodzić wiele wątpliwości. RODO przewiduje przypadki, w których powołanie Inspektora Ochrony Danych jest obligatoryjne, a także przypadki, w których jest to fakultatywne. Niezależnie jednak od tego, czy w danym podmiocie jest obowiązek powołania IOD, RODO wyznacza także pewne wymogi, które powinny zostać spełnione przez IOD oraz w stosunku do IOD tak, aby jego pozycja w ramach struktury organizacyjnej podmiotu, uprawnienia i obowiązki były zgodne z wymogami prawa.
Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie?
Co zrobić, gdy zamarzają zamki w samochodzie? Dziś odpowiemy na zimowe pytanie kierowców, które pojawia się wraz z pierwszymi mrozami.
Wirtualny urząd powstanie w 2021 r.
Wirtualny urząd ma być ogólnopolskim systemem ułatwiającym kontakt urzędników z obywatelami. Jak będzie działał? Od kiedy?