• Szukaj :

Dlaczego powstał serwis PolskiKodeks.pl?

Na to pytanie jest prosta odpowiedź - bo była taka potrzeba. We względów zawodowych często musieliśmy szybko odnaleźć konkretne i co najważniejsze aktualne przepisy kodeksu cywilnego czy też innego kodeksu. A że kwestia aktualnych przepisów jest bardzo ważna (dla przykładu kodeks cywilny rocznie zmieniany jest kilka razy), nie mogliśmy sobie pozwolić na korzystanie z nieaktualnych przepisów. Proste wyszukiwanie w internecie haseł typu "art. 5 kc" nie wchodziło w grę. Nie mieliśmy pewności, że znaleziony artykuł jest aktualny. Potrzebna była strona, co do aktualności której mamy pewność, która przedstawia dane kodeksy, działy i rozdziały aby można było szybko dotrzeć do wybranego zapisu. I tak powstał serwis Polski.Kodeks.pl, aby spełnić nasze wymagania. A jeśli przydaje się nam w codziennej pracy, możemy też podzielić się nim z Wami.

Kim jesteśmy?

Nie jesteśmy prawnikami mającymi w głowie wszystkie obowiązujące przepisy (albo przynajmniej zwykłym ludziom tak powinno się wydawać, że mają te przepisy w głowie). Jesteśmy zwykłymi przedsiębiorcami, którzy często otrzymują urzędowe pisma ze wskazanymi artykułami kodeksów albo też różne umowy i dokumenty z wykazanymi poszczególnymi zapisami kodeksów. Rozszyfrowywanie tych pism było uciążliwe bez odpowiednich narzędzi. Tak więc powstał PolskiKodeks.pl - aby ułatwić nam codzienną pracę.

Co nas wyróżnia?

Oczywiście w internecie na wielu serwisach można znaleźć zapisy kodeksów. Sami z tego korzystaliśmy i też mieliśmy swoje ulubione portale. Ale nie spełniały naszych oczekiwań w stu procentach. Dlatego też powstał serwis PolskiKodeks.pl, który różni się od innych. Po pierwsze staramy się, aby zapisy były zawsze aktualne. Zautomatyzowaliśmy proces aktualizacji przepisów, aby mieć pewność, że zawsze dostarczamy bieżące wersje. Po drugie treści te prezentowane są w bardzo prostej formie, aby można było je bez problemów i bez konieczności dodatkowego formatowania wklejać do swoich dokumentów. Kolejną ważną różnicą jest intuicyjny system wyszukiwania, segregowania i przeglądania poszczególnych kodeksów, ich działów, rozdziałów, tytułów aż po poszczególne artykuły.